Víkend v Českém Krumlově pro dvě osoby + dárková krabička zdarma

Neohodnoceno

Kupte pro své známé voucher v podobě pobytu v půvabné renesanční stavbě z konce 16.století přímo v historickém centru nádherného Českého Krumlova v rodinném boutique hotelu Romantick.

  • 3 dny / 2 noci
Dostupnost Skladem
Kód: 809
5 390 Kč
Víkend v Českém Krumlově pro dvě osoby + dárková krabička zdarma
Neohodnoceno

Popis

V půvabné renesanční stavbě z konce 16.století přímo v historickém centru nádherného Českého Krumlova najdete rodinný boutique hotel Romantick. Nabízí romantické ubytování nejen pro zamilované. Uchvátí vás pokoje v osobitém květinovém designu, které jsou připraveny pro váš odpočinkový pobyt. Víkend v Českém Krumlově začnete romantickým přivítáním se sektem a pralinkami. Ubytováni budete v jednom z květinových dvoulůžkových apartmánů. Druhý den začnete snídaní servírovanou až do postele. Zbytek dne můžete věnovat lenošení nebo si užít romantickou procházku kolem zámku s nejkrásnějšími výhledy na starobylé město. Snídani další den ráno, si můžete užít ve snídaňové restauraci nebo posnídejte přímo v zahradě. Boutique hotel Romantick je tím pravým místem k odpočinku pro všechny romantické duše.

Dárková krabička zdarma.

Průběh

Po příjezdu na místo konání předáte svůj zážitkový poukaz na recepci, kde vám sdělí také detaily pobytu.

Balíček obsahuje

Poukázku můžete využít v Boutique hotel Romantick například na tento balíček služeb: pobyt na dvě noci pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji (Chrpa, Růže růžová, Kopretina, Violka vonná nebo Vlčí mák), 1x romantické přivítání (0,375 l Bohemia sektu, čokoládové pralinky a výzdoba pokoje květními plátky), 1x snídaně do postele dle vlastního výběru, 1x snídaně formou bufetu, parkování v objektu, wifi.

Balíček neobsahuje

Služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu.

Zajímavosti

Historické město Český Krumlov se rozkládá pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Je turistickým a kulturním centrem jižních Čech.
Název města (Krumlov) pochází z německého Krumme Aue (česky křivý luh), což odkazuje na polohu města mezi esovitými zákruty řeky Vltavy. Přídomek Český se začal ke jménu města připojovat již v roce 1439, aby se jasně odlišil od Moravského Krumlova. Oficiálně se však název Český Krumlov používá až výnosem Ministerstva vnitra z 30. dubna 1920. Během německé okupace v letech 1938–1945 bylo slovo Český z názvu odstraněno a město se po onu dobu oficiálně jmenovalo Krummau an der Moldau (česky Krumlov nad Vltavou).

Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra).

Spolu s dalšími městy Šumavského podhůří jako Sušice, Vimperk, nebo Prachatice bývá nazýváno Branou Šumavy. Na přelomu 19. a 20. století byl Český Krumlov zvláště mezi šumavskými spisovateli a básníky vnímán jako hlavní město Šumavy, kterým se v roce 1918 Český Krumlov po dobu existence Šumavské župy i nakrátko stal.

Chov medvědů

Na krumlovském zámku má chov medvědů tradici starou přes 400 let. Poprvé se medvědi v Krumlově objevili v 16. století, jejichž chovem chtěli Rožmberkové demonstrovat svůj údajný původ a příbuzenství s římským rodem Orsiniů. V hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím je jejich chov doložen až po roce 1700 a s určitými přestávkami se tam chovají dodnes.

S krumlovskými medvědy také souvisí slavnost místních spoluobčanů probíhající každý rok na Štědrý den, tzv. Medvědí Vánoce. Dopoledne mohou děti i dospělí za dozoru medvědářů sestoupit do hradního příkopu a vlastnoručně vyrobené pamlsky připevnit na velký vánoční stromeček. Následně jsou vypuštěni medvědi, kteří si na pamlscích a také na vánočním stromečku za pozornosti všech přítomných pochutnávají.
 

Otázky a odpovědi

Q: Je možné s sebou na pobyt vzít psa?

A: Ano, pejsci jsou vítáni. Poplatek činí 100,-/noc.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

prodlouzeny lazensky pobyt s pivni kurou
8 690 Kč

Chcete si odpočinout, máte rádi pivo a výlety za historii? To vše Vám můžeme splnit. Zveme Vás do krásného hotelu Malý Pivovar Klášter, jehož historie sahá až do 12. století....

LAZENSKY_POBYT_S_PIVNI_KUROU_6390
glamping bahenec 01
7 590 Kč

Přijďte si zarelaxovat do Beskyd, odpočiňte si a načerpejte energii do nových dnů. Užijte si netradiční ubytování obklopení beskydskou přírodou v nadmořské výše 900 m. Ubytujte...

1014
stredoveka krcma 01
3 290 Kč

Jedna z nejstarších hospod v Praze, opředená mnoha bájemi a legendami. Popíjeli zde rudolfínští alchymisté, kat Mydlář, Mozart i Jaroslav Hašek. Opíjeli se zde však i lumpové a...

996