Únikové hry The Chamber + dárková krabička zdarma

Neohodnoceno

Až pro 6 osob !

Tajemno, záhady, napětí, týmová spolupráce, myšlení a hlavně skvělá zábava pro vás i vaše přátele.

Dostupnost Skladem
Kód: 803
2 990 Kč
Únikové hry The Chamber + dárková krabička zdarma
Neohodnoceno

Popis

Tajemno, záhady, napětí, týmová spolupráce, myšlení a hlavně skvělá zábava pro vás i vaše přátele ... to vše propojuje koncept tzv. Únikových her (Escape rooms), které jsou poslední dobou světovým fenoménem. Hry od The Chamber jdou však ještě dále, neboť v nich narazíte na živé herce, špičkové technologie, efekty, kulisy od filmařů a další elementy které pro běžné únikové hry nejsou standardem. I proto patří mezi celosvětově nejlépe hodnocené hry vůbec.

Pokud jste milovníky třeba počítačových adventur nebo dobrodružných filmů, zaručujeme skvělý zážitek, na který nezapomenete a budete o něm mluvit ještě dlouho! Čekají na Vás tajemná atmosférická prostředí, kde budete za pomocí nenápadných indicií odemykat zamčené, odhalovat skryté, rozkrývat příběh a posouvat se v příběhu i prostoru. Zažijete vzrušení při překonávání nástrah, řešení logických problémů a odhalování tajných míst a místností. Zvládnete se dostat až na konec v časovém limitu 60 minut?

Zapomeňte na okolní svět a zahrajte si hlavní roli v napínavé detektivce, thrilleru, nebo i hororu. Přijďte zažít nové dobrodružství, přijďte do The Chamber!

Průběh

V čas rezervace dorazíte na místo konání, kde se Vás ujme náš zkušený roommaster. Tomu předáte svůj zážitkový poukaz. Před hrou samotnou proběhne briefing, kde se seznámíte s konceptem hry, konkrétním příběhem, cílem a také tipy a triky jak hru hrát a užít si ji na maximum. Jedna hra probíhá 60 minut. Po jejím skončení následuje tzv. debrief, kde probereme celou Vaši hru, zodpovíme otázky, vše shrneme a zhodnotíme. Rádi Vás také vyfotíme na památku, obdržíte malé dárky a po rozloučení si již můžete sáhodlouze vyprávět o tom, co jste právě zažili. Více o nabízených hrách naleznete v záložce časté dotazy na našem webu přímo u zážitku.

Balíček obsahuje

Absolvování 1 únikové hry (60 minut) z vybraných her od The Chamber (konkrétní výběr na našem webu v sekci Časté dotazy) dle vlastního výběru až pro 6 osob.

Dárková krabička zdarma.

Místo konání

Praha

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Doprovod

Maximální počet účastníků při hře je 6 osob.

Poznámka

Při účasti dítěte je nutný doprovod alespoň jedné dospělé osoby, která bude přítomna po celý průběh hry. U hry Wonderland je nutné tuto podmínku splnit u dětí do 10 let, u Tajemné pracovny do 12 let, u Středověkého žaláře 15 let a u Domu duchů 15 let.

Zajímavosti

Původ mají v Japonsku a to od roku 2007, kdy byla vytvořena první z nich. Od roku 2011 se začaly rozšiřovat na další kontinenty. Největší celosvětovou sítí těchto her je The Escape Hunt operující v desítkách světových velkoměst.
Principem únikovek je dobře se zorientovat v uzavřeném prostoru (místnosti), najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Jsou založeny na týmové spolupráci, protože jen díky souhře všech členů týmů je možné dohrát hru v co nejkratším čase. Jako takovým příbuzným příkladem lze označit francouzskou televizní show Fort Boyard, vysílanou od roku 1990. Její alternativu aktuálně můžeme znát i z české produkce. V případě Pevnosti Boyard je ale účast umožněna jen vybraným účastníkům.

Únikové hry Praha

V České republice je největší koncentrace míst, kde jsou provozovány únikové hry, v Praze. Tento světový fenomén se velice rychle rozvíjí a hry vznikají i v dalších městech. Hlavním rozdílem mezi jednotlivými provozovateli je nejen výběr témat, ale především kvalita zpracování hry. Únikové hry Praha vám můžeme vřele doporučit.

The Chamber – únikové hry, jsou založeny na počítačových hrách, ve kterých hráč uzamčený v místnosti musí nejdříve dobře prozkoumat své okolí, aby se dostal ven. Témata jsou odvozená z různých dobrodružných filmů a videoher, často s použitím lokálních specifik daného místa, kde je hra vytvořena. Nejznámější je Únik z žaláře a Dům duchů. Interiér her je velmi realistický, nabízí tematické zvuky, zvláštní osvětlení nebo jiné multimediální efekty. Interiér her může být členitý, hráčům se často překvapivě otevře tajný průchod, skryté dveře či posuvná stěna. Objevení další nečekané části hry potom stupňuje napětí a umocňuje zážitek hráčů.
 

Otázky a odpovědi

Q: Z jakých her si můžeme vybírat?

A:

OPUS MAGNUM - Tajemná komnata - Nacházíte se v překrásné, prvorepublikové pracovně českého vynálezce, který před desítkami let učinil objev, který může změnit celý svět. Tento byl však na konci světové války zničen. Jeho záchrana vyžaduje promyšlený a přesně provedený plán, na jehož konci hráči mohou změnit chod dějin! Opus Magnum je hra s promyšleným mystickým příběhem, kombinující legendy o nesmrtelnosti s cestováním v čase. Výjimečná je především konceptem tzv. “Meaningful choice”, který znamená že rozhodnutí a volby hráčů v průběhu hry mohou vést k různým koncům příběhu.

WONDERLAND - Chcete někdy utéci do zcela jiné reality? Ve fantazijním světě Wonderlandu budete svědky nevídaného. Zvířata mluví, barvy se mění a po chvíli už nevíte zda sníte či bdíte. Wonderland je však v nebezpečí. Jeho zaječí správce je nezvěstný a magické krystaly které udržují svět v chodu, přestávají správně fungovat. Vydejte se k zajícovi domů, na jeho dvorek i louku, a pokuste se zjistit kde krystaly jsou a jak fungují! Wonderland Vás uhrane magickou hrou světel a zvuků, a přestože hra cílí i na děti, dospělí si díky nenápadným odkazům hru užijí ještě mnohem více!

DŮM DUCHŮ - Tady přestává všechny legrace. Ocitáte se v desítky let opuštěném viktoriánském domě, který byl v minulosti svědkem děsivé tragédie. Jako vyhlášení experti na paranormální jevy jste najati novým majitelem nemovitosti, který ji potřebuje pronajmout, ale nikdo z nájemců v domě nevydržel jedinou noc. Dokážete zjistit co se v domě stalo a vymýtit z něj síly které ho ovládají? Dům Duchů je považován za jednu z nejděsivějších únikových her na světě a z dobrého důvodu. Špičkové speciální efekty Vás nechají na pohybách, co je ještě realita a co není. Nikdy nevíte co se před Vámi může stát!

ÚTĚK ZE ŽALÁŘE - Jste zajati prapodivnou sektou, která věří že světu stále vládne středověk. Netušíte která bije, ale před improvizovaným soudem jste prohlášeni vinnými odpadlictvím od víry, za což je Vám udělen trest smrti upálením. Jste odvedeni do rozlehlého podzemního žaláře plného mučících nástrojů a za pouhých 60 minut, až bude popraviště připravené, budete vyvedeni vstříc smrti. Budete pasivně přihlížet jak se blíží Váš konec, nebo využijete toho, že žalářník má značně upito a pokusíte se lstí a důvtipem ze žaláře uniknout?

 

Q: Jsou naše hry vhodné i pro rodiny s dětmi?

A: S výjimkou “Domu Duchů” a “Útěku ze žaláře” se v našich hrách zabaví celá rodina s dětmi, včetně prarodičů :-). I dvě výše zmíněné však děti zvládají, pokud jsou jen trochu nebojácné!

Q: Co když se nezvládneme z místnosti dostat v časovém limitu?

A: Operátor hry nabízí v průběhu hry nápovědy tak, aby se na konec hry dostala drtivá většina hráčů. Pokud hru i tak nestihnete (ne vždy má člověk svůj den), bude Vám v případě dostatku času před další hrou nabídnut čas navíc. Pokud ani to nebude stačit, operátor Vám rád ukáže a vysvětlí zbytek hry, abyste nebyli o nic ochuzeni.

Q: Jak náročná hra je? Máme mít obavy že si neužijeme hru naplno když na nás bude moc těžká?

A: Jak bylo zmíněno výše, hra obsahuje důmyslný systém nápověd, díky kterému budete hrou postupovat i kdyby jste nevěděli jak dál. Nebudete však dostávat konkrétní informace alá “běžte tam a udělejte toto”, ale pouze střípky, které Vás povedou ke správnému řešení. Vždy tedy budete muset vyvinout nějaké úsilí, díky čemuž budete neustále zabavení.

Q: Jsou zapotřebí nějaké znalosti nebo specifické schopnosti?

A: Ke hře je zapotřebí jen a pouze selský rozum. Nemusíte se obávat žádné matematiky ani dějepisu. A už vůbec u nás nenajdete takové věci, jako jsou variace Sudoku a podobně. Školu nechme škole, u nás se lidi baví!

Q: Jsou na hru kladeny nějaké jazykové nároky?

A: Hra je jazykově takřka bezbariérová, cizinci si vystačí s naprosto základní angličtinou.

 

Bungee jumping

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

palne zbrane 01
3 690 Kč

Pokud máte v oblibě akční filmy, střílečky a zbraně jako takové, pak si tenhle zážitek rozhodně musíte zkusit. Vyzkoušejte na vlastní kůži sedm různých zbraní! Stačí zamířit na...

963
jizda ve sportacich na okruhu 04
3 390 Kč

Darujte originální zážitkový voucher! Ferrari, Lamborghini, Porsche, Audi. Vyberte si jakýkoliv vůz z našeho vozového parku a projeďte se v něm jako opravdový závodník.

754
paintball 01
4 990 Kč

Až pro 8 osob ! Připravte se na intenzivní hodinovou přestřelku s neomezeným počtem nábojů. Reball se oproti klasickému paintballu liší tím, že střílíte gumovými kuličkami,...

969